O MNĚ

Jehla, nit a jakýkoli "kus hadru" byl mým nejlepším přítelem už odmalička. Zpočátku jsem šila pouze šaty, ale později přidávala různé doplňky.

 

Po ZŠ jsem studovala Integrovanou střední školu živnostenskou obor: Oděvnictví, kde jsem se naučila vše vytvářet podle padnoucích a přesně vypočítaných střihů a kde mne moje třídní učitelka seznámila s kloboučnictvím. Částečně tak ovlivnila změnu mých cílů. Móda mě provázela dál, ale více jsem se orientovala na výrobu klobouků a dalších doplňků. 

 

Později jsem svoje znalosti rozšířila o dobové klobouky a další různé druhy pokrývek hlavy. Mé cíle jsou stále u módy, ale nyní především u výroby klobouků. Přesto, jak známo, každý pořádný klobouk potřebuje šaty, i ty vytvářím a můžete je vidět v mé fotogalerii spolu s klobouky.

Pokud klobouky nejsou zrovna Váš šálek kávy, samozřejmě se i nadále zabývám výrobou šatů. Některé samostatné kousky jsou k vidění ZDE.

 

Po střední škole jsem nastoupila na jednoleté pomaturitní studium angličtiny. 

Poté jsem pokračovala ve studiu na Západočeské univerzitě, fakultě pedagogické, katedře Historie v oboru Historie se zaměřením na vzdělávání. Zde jsem v červnu obhájila bakalářskou práci na téma: Dámská móda v období secese a 30. 8. 2010 složila Státní závěrečnou zkoušku. Po třech letech mi tedy před jméno přibyl titul bakalář.  

 

Pracuji již šestým rokem jako garderobierka v DJKT, kde jsem od 1.9. 2010 zaměstnána. Předešlé roky jsem procházela pánskou i dámskou garderobou jako brigádnice, nyní jsem zakotvila na pánském baletu.

 

 

 

 

Vaše rady, jak vylepšovat...

šikovná

Datum: 13.04.2012 | Vložil: monika

Alicka, si veľmi šikovná, páčia sa mi tvoje výtvory :)
Nech sa Ti aj naďalej darí v plnení Tvojich podnikateľských snov.pa

Obdiv

Datum: 01.11.2011 | Vložil: Blanča

Máte můj obdiv. Vystudovala jsem oděvnictví na střední škole, ráda se piplám také s ručními pracemi ale nic tak krásného se mi ještě nepovedlo...:) Dokonce také studuji Historii...:D :))

Re: Obdiv

Datum: 08.11.2011 | Vložil: salon-tampová

Děkuji, moc si toho vážím :-)

jen tak pokračuj

Datum: 27.12.2010 | Vložil: vlachová eva

jsem moderní žena s vyhraněným stylem odívání, tvoje ppráce se mě zamlouvají, máš dobrý styl a vkus , děkuji, a přeji mnoho úspěchů.

nejlepsi

Datum: 16.12.2010 | Vložil: Hurkova

Alicko,uz nemusis nic vylepsovat,je to nadherny !!!prosim o doplneni stranek.

Přidat nový příspěvek